MemoRandom, Anders De la Motte
  • Superspännande thriller för dig som gillar Arne Dahl, Jens Lapidus & Jo Nesbö!
  • Jag heter David Sarac. Jag är polis. Och jag har gjort något oförlåtligt.
  • Art.nr 14266 (MP3-CD)
  • Art.nr 14282 (CD)
  • Förlag Bonnier Audio, 2014
  • Förlag Bonnier Audio, 2014
  • Förlag Bonnier Audio, 2014
  • Genre Deckare, thrillers och spänning
  • Genre Deckare, thrillers och spänning
  • Genre Deckare, thrillers och spänning
  • ISBN 9789173487771
  • ISBN 9789173487764
  • ISBN 9789174332377
  • Serie MemoRandom
  • Serie MemoRandom
  • Serie MemoRandom
  • Tid 17 timmar uppläsning
  • Tid 17 timmar uppläsning
  • Tid 17 timmar uppläsning
  • Uppläsare Magnus Roosmann
  • Uppläsare Magnus Roosmann
  • Uppläsare Magnus Roosmann
  • Utg.år 2014
  • Utg.år 2014
  • Utg.år 2014
MemoRandom, Anders De la Motte

MemoRandom

199 kr 169 kr 139 kr
  • Superspännande thriller för dig som gillar Arne Dahl, Jens Lapidus & Jo Nesbö!
  • Jag heter David Sarac. Jag är polis. Och jag har gjort något oförlåtligt.

Föreställ dig det här: Du är en respekterad polis i Stockholm. Med ett mycket speciellt uppdrag sedan fler år tillbaka. Du är en så kallad informatörshanterare. Ditt jobb är att rekrytera och sköta topphemliga källor. Du vet allt om manipulation, mutor och hot. Ingen frågar hur du kommer över handlingar och upplysningar – så länge du levererar!

Men en dag är du med om en bilolycka. Och nästan avlider. Men istället tappar du minnet. Och då också kontrollen över ditt avancerade och mycket komplicerade nät av svek och lögner. Du begriper snart att du blivit ett skyddslöst villebråd. Att det finns många som vill åt dina hemligheter.

För att skydda dig själv, om det nu är möjligt, tvingas du återuppta kontakten med den försvunne infiltratören ”Janus” – en person som lever och verkar högt upp i den kriminella hierarkin. Men det är livsfarligt där ute. Inga regler följs. Alla tycks fullt beredda på göra vad som helst för inflytande och pengar. Och en sak står klar: ALLA LJUGER. INGEN, ABSOLUT INGEN, ÄR ATT LITA PÅ!

Så är läget för polisinspektör David Sarac. Ingen drömsituation med andra ord.

MemoRandom är så spännande och drivet berättad att det är omöjligt att sluta lyssna.

Läs mer

Är den här boken något för mig?

  • Art.nr 14266 (MP3-CD)
  • Art.nr 14282 (CD)
  • Förlag Bonnier Audio, 2014
  • Förlag Bonnier Audio, 2014
  • Förlag Bonnier Audio, 2014
  • Genre Deckare, thrillers och spänning
  • Genre Deckare, thrillers och spänning
  • Genre Deckare, thrillers och spänning
  • ISBN 9789173487771
  • ISBN 9789173487764
  • ISBN 9789174332377
  • Serie MemoRandom
  • Serie MemoRandom
  • Serie MemoRandom
  • Tid 17 timmar uppläsning
  • Tid 17 timmar uppläsning
  • Tid 17 timmar uppläsning
  • Uppläsare Magnus Roosmann
  • Uppläsare Magnus Roosmann
  • Uppläsare Magnus Roosmann
  • Utg.år 2014
  • Utg.år 2014
  • Utg.år 2014

Fler ljudböcker av samma författare

Våra utvalda specialpriser JUST NU